Pazarcılıkla işe başladı, şimdi Avupa’nın en büyük Türk marketinin sahibi

Reklam

Pazarcılıkla ticarete başladı, kamyonla köy köy dolaşıp Türklere özledikleri lezzetleri ulaştırdı. Balıkesirli Fevzi Erdemli, şimdi Avrupa’nın en büyük Türk marketinin sahibi

Almanya’ya 5 yaşında aile birleşimi ile gelen ve küçük yaşta Alman marketinde çalıştıktan sonra pazarcılık yapan Balıkesirli Fevzi Erdemli, şimdi Avrupa’nın en büyük Türk süpermarketinin sahibi oldu. Sabah’ta yer alan habere göre pazarcılığa 1987’de başladığını ifade eden Erdemli, “1989’da 80 metrekarelik bakkal dükkânı açtım. Bir kamyon aldım ve şehirleri köy köy dolaşıp Türk ürünleri sattım” diye konuştu.

Köy köy dolaşıp Türk ürünleri sattı.

EN BÜYÜK HAYALİMDİ

Münster ve Dortmund kentlerinin her köyünü bildiğini ifade eden Erdemli, “Küçük bakkalım Bergkamen’de markete dönüştü. 2004’te Hamm’da ikinci şube, 10 yıl sonra da Hamm’da 3. marketimi açtım. En büyük hayalim Dortmund’da büyük süpermarket açmak, insanlara alışverişi yaşatmaktı. 2500 metrekare alana sahip, 13 bin çeşidi barındıran, 76 çalışan ile hizmet veren dev marketi açtık” dedi.

TÜRKLER GURURLANIYOR

Hep farklı bir markete sahip olmanın hayalini kurduğunu anlatan Erdemli şöyle konuştu: “Şükürler olsun bunu başardım. İnsanlar, Alman süpermarketlerinden daha büyük bir Türk süpermarkete girdiklerinde yüzleri gülüyor. Gururlanıyorlar. Yıllarca hasretini çektikleri ürünleri, karşılarında onlarca marka altında görünce şaşırıyorlar. Günlük 40 çeşit taze balığı başka yerde de bulamıyorlar.”

Kaynak: Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz