Pegasus’la uçanlara kötü haber! Kabin bagajları ücretli oldu

Reklam

Pegasus Hava Yolları’ndan tepki çeken bagaj kararı. Hava yolu şirketi, ekonomi sınıfı yolcular için kabin bagajları hizmetinden ekstra ücret alacağını duyurdu.

Pegasus, ekonomi sınıfı yolcular için kabin bagajı hizmetinden ekstra ücret alacak. Konuyla ilgili şirketten herhangi bir açıklama yapılmazken alınan bu karar vatandaşların büyük tepkisini çekti.

Kabin bagajları kaldırıldı

Gurbetçilerin en çok tercih ettiği havayolu şirketlerinden  olan Pegasus, ekonomi sınıfı için ücretsiz bagaj hizmetini kaldırdı.

Onclick Popunder

Bundan sonra ekonomi sınıfından bilet alan yolcular, kabin bagajı hizmeti alamayıp sadece oturduğu koltuğun ödemesini yapmış olacak.

“Fakirler de uçağa binmeyiversin”

Pegasus yolcularının kabin bagajı hizmetinden yararlanamayacak olması tepkilere yol açtı. Skandal karara sosyal medya kullanıcıları tarafından, “Fakirler eşyalarını kucağında taşıyacak. Fakirler de uçağa binmeyiversin. Otobüsle seyahat nelerine yetmiyor?” yorumları geldi.

Bagaj hakkı 15 kiloydu

Önceki uygulamada, ekonomi sınıfından bilet satın alan yolculara kişi başına 15 kilogram ücretsiz bagaj hakkı sunulmaktaydı. Ekonomi sınıfı bileti satın alan bir yolcu, ücretsiz bagaj hakkı dışında yemek hizmeti almak için ekstra ücret ödemek zorundaydı.

Ancak, iddia edilen bu yeni adımla birlikte ekonomi sınıfından bilet alan bir yolcu artık sadece koltuğu için ödeme yapacak.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz