Rüşvet alan Bulgar polisi kamerada: Kırmızı olmaz mavi Euro ver komşu!

Reklam

Gurbetçilerin de sık sık şikayetçi olduğu Bulgar polisinin Türk TIR şöföründen rüşvet alırken kameraya yansıdı. Görüntülerde polisin 20 Euro’yu kastederek “mavi para ver komşu” dediği duyuluyor.

Türkiye’den yurt dışına mal taşıyan Türk kamyoncudan Bulgar polisinin istediği rüşvet kameraya yansıdı. Youtube’da yayınlanan görüntülerde, Bulgar polisinin öndeki Bulgar TIR’ını kontrol ettikten sonra Türk TIR’ına doğru yöneldiği görülüyor. Türk şöförün yanına giden polisin, şöförden rüşvet istediği de görüntülerde yer alıyor.

“Kırmızı olmaz mavi para ver”

Şoför ile polis arasındaki diyaloglar da kameraya yansırken, Bulgar polisinin 10 Euro’yu kastederek “kırmızı olmaz mavi para ver » dediği de görüntülere yansıyor.

Gurbetçiler rüşvet vermeye zorlanıyor

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri artan tepkiler sonrası Bulgaristan’daki rüşvet iddiaları ile ilgili inceleme başlatılmasını istemişti.

Piri, daha önce yaptığı açıklamada,  Bulgaristan sınır güvenlik görevlilerinin, kara yoluyla ülkelerine tatile giden Avrupalı Türkleri, “baskı ve sindirme yoluyla rüşvet vermeye zorladığını” açıklamıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz