Rüyasında define gören gurbetçi, 6 bin Euro harcayarak memleketinde kazıya başladı

Reklam

Almanya’da yaşayan gurbetçi Nazmiye Karaman, rüyasında lahit mezar görünce gerekli izinleri alıp memleketinde kazı çalışmalarına başladı.

Zonguldaklı olan gurbetçi Karaman Almanya’da temizlik görevlisi olarak çalışıyordu. 6 yıl önce rüyasında Çaycuma ilçesine bağlı Çomranlı köyünde babasından tapusunu devraldığı tarlasında hazine olduğunu gördü. Önce toprağı analiz ettiren Karaman, para biriktirdikten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığına 4 ay önce kazı ruhsatı için başvurdu. İşlemler için yaklaşık 120 bin lira harcadığını ifade eden Karaman, kazının yapılacağı alanda koyun kurban keserek çalışmaları başlattı.

“6 bin Euro masraf yaptım”

Yaklaşık 6 bin Euro masraf yapan Nazmiye Karaman, “Gördüğüm rüya acaba gerçek olur mu diye bunu yapıyorum. Hedefim bunu ortaya çıkarmak” dedi. 6 yıl önce bir rüya gördüm. Jandarma gördüm, bir asker yani. Hep bu tarafı gösteriyordu, kazılan yeri gösteriyordu. Burada bir şey olduğunu tahmin ettim.

Onclick Popunder

“Toprağı Almanya’da incelettim”

Tam ne olduğunu bilemediğim için burada bana odalar gözüktü, lahit mezar olduğunu tahmin ediyorum. ‘Acaba var mı’ diye toprağı Almanya’da incelettim. ‘Elmas, değerli mücevher’ dediler. Kafamda soru işareti kalmaması için, gördüğüm rüya acaba gerçek olur mu diye bunu yapıyorum. Hedefim bunu ortaya çıkarmak.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz