Sakın yemeyin uyarısı yapıldı: Fransa’da gıda devi sattığı karpuzları geri çağırdı!

Reklam

Fransa’da Lidl marketlerinde satılan karpuzlar, pestisit seviyesinin aşırı derece yüksek olmasından dolayı geri çağrıldı. 

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi karpuz, sulu yapısı ile sıcak havalarda sofraların vazgeçilmezlerinden oluyor. Ancak bazı karpuzlar içerdiği yüksek seviyede pestisit nedeniyle zararlı olabiliyor. 21 Mayıs 2024 Salı günü, birçok Lidl mağazasında satılan karpuz, izin verilen pestisit seviyesinin üzerinde olduğu tespit edilerek geri çağrıldı.

Karpuzlar geri çağrıldı

Rappel-Conso, geri çağırma işleminin Lidl mağazasında 11-17 Mayıs arasında satılan karpuzlar için geçerli olduğunu bildirdi. Bu nedenle, 11-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında karpuz satın alan müşterilere, bu karpuzları tüketmemeleri öneriliyor. karpuzların barkod numarası ise L19-03.

Onclick Popunder

Para iadesi yapılacak

Geri çağrılan karpuzlar için 5 Haziran 2024 Çarşamba gününe kadar para iadesi yapılmaktadır. Müşteriler daha fazla bilgi almak ve geri çağrılan ürünlerle ilgili sorularını sormak için 08 00 90 03 43 numaralı telefondan destek alabilirler.

İlgili mağazalara linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pestisit nedir?

Pestisit, tarımda ekinlere ve bitkilere zarar verme potansiyeli bulunan haşereleri, istenmeyen yabani otları, böcekleri yok etmek ve kontrol altında tutmak için kullanılan kimyasal bir maddedir. Pestisitler gıdalarda kalıntı bırakabilir. Pestisit, meyve-sebze gibi gıdaların iyi yıkanmayıp yenmesi sonucunda sağlık açısından ciddi zararlara neden olabilir.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz