Sıla yoluna çıkacak Fransalı Türklere çok önemli uyarı: Hırvatistan’daki yasak sürüyor

Reklam

Yaz tatilinin yaklaşması ile sıla yoluna çıkacak gurbetçiler de yavaş yavaş hazırlıklara başlıyor. Ancak karayolu ile Türkiye’ye gidecek Fransalı Türklerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir nokta var. Yarı yoldan geri dönmemek için Fransalı Türklere ‘Récépissé’ ile yola çıkmaması öneriliyor.

Fransa’da oturum kartı süresi dolanlara verilen Récépissé (geçici oturum belgesi) ile yola çıkacakların iki kez düşünmesi gerekiyor. Fransa’nın Hırvatistan Büyükelçiliği’nde bu yıl da yer alan duyuruda, Hırvatistan’ın recepisse ile ülkeye giriş çıkış izni vermediği kaydedildi.

Büyükelçiliğin Fransız turistlere yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi, ”Kimlik ya da pasaport yenilemek için doldurulan başvuru belgesi, ya da valilik tarafından kart yenileme esnasında verilen Récépissé Hırvatistan’a giriş-çıkış için yeterli olmamaktadır.”

Onclick Popunder

Fransız kimliği olanlara pasaport zorunlu değil!

Bunun yanı sıra, Fransız kimliği olanların Hırvatistan ve Sırbistan’a giriş-çıkışlarda pasaporta ise ihtiyaç duymadıkları duyuruldu.

Macaristan’da ülkeye girişte sorun çıkarıyor

Hırvatistan’ın yanı sıra Macaristan’ın da geçtiğimiz yıl Récépissé ile ülkeye girişte sorun çıkardığı belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz