Sıla Yolu’na yeni güzergah geliyor! Gurbetçiler artık Kapıkule’den geçmek zorunda kalmayacaklar

Reklam

Her yıl Sıla Yolu’na çıkan milyonlarca gurbetçi, Türkiye’ye giriş için Kapıkule güzergahını kullanıyor. Ancak kısa süre içerisinde başlayacağı kaydedilen, Bulgaristan’ın Burgaz şehri ile İstanbul arasında başlayacak vapur yolculuğu, hem süreden tasarruf sağlama hem de alternatif Sıla Yolu imkanı sunacak. Vapurların arabalı olmasının planlandığı kaydedildi.

Türkiye ile Bulgaristan arasında hem turizmin canlandırılması hem de ekonomik kalkınmaya katkı sağlanması hedefiyle İstanbul’dan Bulgaristan’ın Burgaz şehrine deniz seferleri gerçekleştirilecek.

Son dönemde Çeşme-Atina, İzmir-Selanik, Didim-Kos Adası feribot seferlerinin başlaması Türkiye ve Ege turizmi için önemli bir gelişme oldu.

Onclick Popunder

Türkiye Gazetesinden Osman Çobanoğlu’nun haberine göre turizm sektörünü sevindirecek bir haber de Bulgaristan tarafından geldi.

İstanbul ile Bulgaristan’ın Burgaz şehri arasında deniz seferlerinin yapılabilmesi için 300-400 kişilik yüksek süratli bir deniz otobüsü ya da yolcu taşıma teknesi gerektiği konusunda Bulgar tarafının İstanbul Valiliği ile irtibat kurduğu öğrenildi.

Yapılacak çalışmalarla Burgaz-İstanbul arası 6 saatlik yolun, deniz ulaşımıyla 3 saate düşmesi bekleniyor.

Turizm günlüğü

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz