Sıla Yolu’nda gurbetçinin 64 bin Euro’suna el kondu

Reklam

Bu yıl Türkiye’ye gitmek için Sıla Yolu’na çıkacak gurbetçiler hazırlıklarını sürdürürken, Sıla Yolu güzergahındaki ülkeler de kontrolleri sıklaştırdı. Son olarak Türkiye’ye giden gurbetçinin Sırbistan’da 64.000 Euro’suna deklare etmediği için el konuldu.

Sıla Yolu’nda Sırbistan’dan geçen gurbetçinin deklare etmediği parasına Sırp polisi el koydu. Upravacarina.rs’de yer alan habere göre, Almanya’dan karayolu ile Türkiye’ye giden gurbetçi yanında götürdüğü 64.000 Euro’yu Sırp makamlarına bildirmedi.

Sırp gümrük memurlarının Gradini sınır kapısında yapmış olduğu araştırmada aracın içinde torbalar içine saklanmış tam 64.000 Euro ele geçirildi. Sırp polisinin paraya el koyduğu aktarıldı.

10 bin Euro’dan fazla parayı bildirmek zorunlu

Sırbistan kurallarına göre kişi başı en fazla 10.000 Euro nakit para ile giriş çıkış yapabilirsiniz. 10.000 Euro’nun üstündeki meblayı deklare etmek zorundasınız.

Daha önce Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada da gurbetçilere, Sırbistan’da 10 bin Euro’dan fazla paranın bildirilmesinin zorunlu olduğu uyarısında bulunulmuştu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz