Sıla Yolundan aracıyla memleketine giden gurbetçi, aracında uyurken hırsızlar tarafından soyuldu!

0
1821
Reklam

Geçtiğimiz hafta Sıla yolunda bir gurbetçinin başına gelen hırsızlık olayı pes dedirtti.

Geçen Salıyı Çarşambaya bağlayan gece, Sıla yolculuğunun son 500 kilometresinde gurbetçi Cahit Kalkan talihsiz bir olay yaşadı.

Aksaray-Adana istikametinde Zengen mevkisinde uyku molası için güvenli bir istasyon arayan Kalkan, güvenli olduğunu düşündüğü bir istasyonda uyku molası verdi.

-Reklam-

Aracında uyurken ön camını patlattılar!

İstasyonun maalesef büyük ve kalabalık olmadığını belirten Kalkan arabada uyurken bir anda arabasının ön camının patlatıldığını ve küçük kızının çantasının çalındığını belirtti. Neye uğradığını şaşıran Kalkan uyku sersemliğiyle araçtan inince tekerin kesilmiş olduğunu fark etti.

Böyle olaylar her yaz dönemi yaşanıyor!

Jandarma ve polisle olan işlemlerini bitirdikten sonra arabanın camını kartonla bantlayıp, kesilmiş tekerin yerine de kullanılmış bir teker taktırarak Sıla yolu yolculuğunu tamamlayan gurbetçi Cahit Kalkan: “Sigorta işlemlerini şuan hâla sürdürüyoruz. Jandarma ve olay yeri incelemede beni ve bu yolu kullanacak gurbetçi arkadaşlarımızı uyardılar. Buralar da hemen hemen her yaz döneminde böyle olayların yaşandığını ilettiler. Rabbim Sıla Yolunda herkesin yar ve yardımcısı olsun.” dedi

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz