Şimdi Fransa’da hacamat zamanı! Paris’te Doğal Yaşam Merkezi açıldı

0
2001
Reklam

Bir çeşit alternatif tıp yöntemi olan hacamat, Fransalı Türkler arasında da hızla yayılıyor. Sağlık açısından birçok faydası olan hacamat, şimdi Paris’te kadın ve çocuklara hizmet veren Nilufar Doğal Yaşam Merkezi ile hizmete açıldı.

Geleneksel tedavi yöntemi olarak geçmişten günümüze kullanılan hacamat uygulaması Fransalı Türkler arasında da hızla yayılıyor. İnsan vücudu üzerinde birçok etkisi olduğu bilinen hacamat, geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak Paris’te açılan Nilufar Doğal Yaşam Merkezi’nde de uygulanmaya başlandı.

Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmeli

Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken hacamat, yeterli eğitimi görmemiş kişler tarafından yapılınca sağlık açısından sorun oluşturabiliyor. Paris’in kuzeyindeki Sarcelle’de Türkiye’den sertifikalı Hülya hanım tarafından açılan Nilufar Doğal Yaşam Merkezi ise hijyenik koşullarda ilk etapta bayanlara ve çocuklara hizmet veriyor.

-Reklam-

Hacamatın faydaları saymakla bitmez

Konuyla ilgili Artı33’e açıklamalarda bulunan alternatif tıp uzmanı Hülya hanım, hacamatın günümüzde de etkin bir şekilde hastalıkların tedavi edilmesi için kullanılmakta olduğunu söyledi. Sırt, baş, boyun, bel, eklem ağrısı ile yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetlerde hacamat tedavisinin yapılabildiğine dikkat çekti.

Tansiyon, astım, fıtık, migren gibi hastalıklara iyi geldiği söylenir 

Hacamat, bir çeşit alternatif tıp yöntemidir. Peygamber Efendimiz tarafından ayın bazı günleri tavsiye edilen hacamat, vücudun bazı yerlerinden vakum ile kan çekilmesidir. Hacamatın tansiyon, astım, fıtık, migren gibi hastalıklara iyi geldiği söylenir.

Sarcelles’de açıldı

Centre médical Henri Poincaré 9 Boulevard Henri Poincaré 95200 Sarcelles adresinde açılan Nilufar Doğal Yaşam Merkezi‘nden randevu almak için 0769808233 numaralı telefon ya da nilufar.paris@gmail.com mail adresi kullanılabilir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz