Sırbistan Gümrüğü gurbetçinin binlerce Euro değerinde altınına el koydu

Reklam

Türkiye’de İsveç’e BMW marka aracıyla giden gurbetçi Sırbistan gümrüğü tarafından durduldu. Aracın deyatlı aranması sonucunda araçta ziynet eşyaları ele geçirildi.

Türkiye’den İsveç’e “BMW” marka otomobiliyle giden 26 yaşındaki gurbetçi Horgos geçidinin gümrük memurları tarafından durdurulup detaylı aranınca yakayı ele verdi. Gurbetçi, Gümrük memurlarıyla yaptığı görüşmede, gümrük yetkililerine bildirecek bir şeyi olmadığı söyledi. Bagajında herhangi bir şey taşımadığını üzerinde de izin verilen miktardan fazla nakit olmadığını söyledi.

Aracında ziynet eşyaları ele geçirildi

Ancak, arabanın detaylı incelenmesi sonrasında yolcu koltuğunun altında, dokuz altın bilezik, iki yüzük ve büyük bir büyük bir kolyeyle birlikte toplam 300 gram ağırlığında altın bulundu.

Onclick Popunder

Sırbistan Gümrüğü yaptığı açıklamada, “Gümrük İdaresinin internet sitesinde ve tüm geçişlerde yolculardan yanlarında taşıdıkları tüm değerli eşyalarını bildirmeleri istenmektedir. Bu düzenlemenin, yalnızca Sırbistan Cumhuriyeti’nden geçenler de dahil olmak üzere tüm yolcular için eşit olarak geçerli olduğunu hatırlatırız.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz