Sırp Gümrüğü, Fransa’dan yola çıkan sürücünün 250 bin Eurosuna el koydu!

Reklam

Sırbistan Gradina sınır kapısında gümrük görevlileri, arabanın koltuklarının altına gizlenmiş 250 bin Euro değerindeki dövizlere el koydu.

Sürücüler, sıla yolunun gümrüklerinde binlerce Euroluk beyan edilmemiş dövizleri geçirmek için her yolu deniyor. 4 gün önce Türkiye’ye giden bir sürücünün ceketinin cebinde 54 bin Euro ele geçirilmişti.

Bu kez Sırbistan gümrük memurları, 185 bin dolar ve 78 bin Euro olmak üzere toplam, 250 bin Euro değerinde beyan edilmemiş nakit para ele geçirdi.

Onclick Popunder

Fransa’dan yola çıktılar

Olay, 6 Şubat tarihinde gerçekleşti. Fransa’dan Bulgaristan’a giden sürücünün kullandığı araç detaylı aranmak için Sırbistan’ın Gradina sınır kapısında durduruldu.

Sürücü ve yanındaki kadın yolcu, beyan edecek bir şeyleri olmadığını, sadece AB gümrük kurallarını aşmayan bir miktar para taşıdıklarını söyledi.

250 bin Euro değerinde döviz

Ancak, Gümrük memurlarının araçta detaylı inceleme yapması sonucu ön ve arka koltuğun altına gizlenmiş 250 bin Euro değerinde döviz ele geçirildi.

Sürücü ve yolcu hakkında yasal işlem başlatılırken ele geçirilen paralar, Sırbistan Yolsuzlukla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na teslim edildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz