SunExpress Almanya, kapatılıyor! Türkiye uçuşları devam edecek

Reklam

Sunexpress Deutschland’ın kapatılarak tüm uçuşlarının iptal edildiği belirtildi. SunExpress Almanya’dan doğan boşluğun Eurowings ve SunExpress Türkiye tarafından kapatılması planlanırken, kapatılan şirket bünyesinde 1200 personel bulunduğu öğrenildi.

Sunexpress’in Türkiye bölümü genel olarak Almanya ve Türkiye arası operasyonlarda bulunurken, Almanya’da kurulan SunExpress Deutschland GbmH ise Akdeniz’de bulunan turistik bölgelere operasyonlar yapıyordu.

SunExpress Almanya, Türkiye hariç diğer Akdeniz ülkelerine uçuşlarını durduruyor. Şirket, turizm pazarına daha yoğunlaşmak için ise faaliyet alanını Türkiye’ye kaydırıyor. SunExpress’ten yapılan açıklamada şirketin Almanya’daki SunExpress Deutschland adlı alt şirketini kapatma kararı aldıkları belirtildi. Bu kararla SunExpress’in Türkiye dışında Mısır, Tunus gibi Akdeniz ülkelerine destinasyonlarını durduracağı ve faaliyetlerini Türkiye üzerine yoğunlaştıracağı vurgulandı.

Alman basınında çıkan haberlerde Lufthansa’nın THY ile ortak kuruluşu SunExpress’in Almanya’dan uçuşlarını durdurma kararı aldığı haberleri yer almıştı. Lufthansa’nın kaynak olarak gösterildiği haberde, Şimdiye kadar rezervasyon yapan yolcuların doğrudan Eurowings ve diğer havayolu şirketlerine aktarılacağı, bin 200 çalışanla ise görüşmeler yapılacağı belirtildi.

SunExpress’in CEO’su Kownatzki, “Türkiye ile beraber daha büyüyeceğiz” dedi. Açıklamada şöyle denildi: Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yönetim kurulu çerçevesinde, Türkiye ve Türkiye’den yapılacak turistik uçuşların yanı sıra Türkiye odaklı iç hat hava ulaşımı üzerine yoğunlaşma kararı aldı.”

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz