SunExpress yazın Türkiye seferlerini artıracak!

Reklam

SunExpress, Türkiye seferlerini artırma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada 2024 yılında toplam 15 milyon yolcuya hizmet verileceği açıklandı.

2023 yılında Almanya’dan Türkiye’ye uçan her iki yolcudan birinin kullandığı SunExpress, yeni sezonda Türkiye’nin çeşitli havalimanları ile Almanya, Avusturya ve İsviçre başta olmak üzere çeşitli ülkelere yolculuklar için 28 yeni güzergâhla hizmet verecek.

28 yeni güzergaha uçacak

SunExpress’in yeni programı ve hedefleri Frankfurt’taki Hyatt Place Hotel’de düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Şirketin Genel Müdürü Max Kownatzki ve Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Eminoğlu, 2024 yaz sezonunda 10 tanesi Almanya, Avusturya ve İsviçre’den Türkiye’ye olmak üzere 28 yeni güzergâh ile 15 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vermeyi hedeflediklerini söylediler.

Onclick Popunder

Uçak sayısı 77’ye çıktı

Genel Müdür Kownatzki, yaz için yapılan güçlü ön rezervasyonlar nedeniyle kendinden emin olan Kownatzki, geçen yaza kıyasla rezervasyonların yüzde 23 oranında arttığına işaret etti. Kownatzki, 2023 yılında 66 uçakla çalışırken, bu yıl hem yeni rotaları hem de mevcut rotalara yönelik artan talebi karşılamak için filolarındaki uçak sayısını 77’ye çıkardıklarını kaydetti.

3 milyondan fazla yolcu taşıdı

Geçen yıl Almanya’dan Türkiye’ye uçan yaklaşık 6.2 milyon ziyaretçinin yaklaşık yüzde 50’si SunExpress uçuşlarıyla seyahat etti. Talebin artmaya devam etmesi beklendiği için şirket tarihinin en büyük uçak siparişini verildiği ve filo 2028 yılına kadar 100 uçağa ulaşacağı, 2035 yılına kadar şirket filosunu iki kattan fazla büyüyerek, toplam 166 uçağa çıkarılacağı belirtildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz