Terör saldırısı ile ilgili alçak yorum! “Keşke Türkiye’deki camileri temizleseydi”

Reklam

Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen saldırıda en az 49 kişi hayatını kaybederken, Türkiye’deki İslam düşmanları da Ekşi Sözlük üzerinden nefret saçtı.

Dünyanın uç noktasındaki ülke Yeni Zelanda‘da, cuma namazı vaktinde iki camiye düzenlenen saldırılarda, şu ana kadar 49 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi de yaralandı.

Skandal yorum

Saldırıya Türkiye ve dünyadan çok sayıda tepki gelirken, Türkiye’deki bazı İslam düşmanları olaydan kendine vazife çıkardı.

Onclick Popunder

Ekşi Sözlük‘te ‘mukemmeligindayanilmazhafifligi’ kullanıcı adıyla yazan bir kişi, saldırıyla ilgili açılan konu başlığına saldırı anının videosunu kastedip, “Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camileri temizleseydi diye iç geçirdim.” yorumunu yaptı.

Ekşi sözlüklten açıklama geldi

Ekşi Sözlükten Açıklama Geldi

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran yorumla ilgili Ekşi Sözlük’ten bir açıklama geldi. Terör saldırısının kınandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz