THY’ye çağrı: 3 çocuklu gurbetçi ailelere indirim yapılsın

0
1318
Reklam

Özellikle yaz dönemi artan uçak bileti fiyatlarına her kesimden tepki geliyor. Son olarak gazeteci Metin Bilge, Türk Hava Yolları’nı 3 çocuklu gurbetçi ailelere indirim yapmaya davet etti.

Bilge, izin sezonunda artan uçak bilet fiyatlarına dikkat çektiği yazısında şu ifadeleri kullandı:

“THY’de 5 kişilik, Paris-İstanbul gidiş dönüş bileti 3.520 €uro. Avrupa’daki Türklerin gelir seviyesinin özellikle son yıllarda Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz sebebi ile gerilerken bilet fiyatları ters orantılı yükseliyor. Bu yıl karayolu ile Türkiye’ye giriş yapanların sayılarındaki yoğun artışa bakıldığında fark açıkça görülebilir. Avrupalı Türklere vadedilen yüzde 20 THY İndirimi maalesef Fiyasko çıktı.

-Reklam-

THY Avrupa’daki Türklere özellikle üç çocuklu ailelere indirim yapmalı.

“Biraz da Avrupalı Türklerin gururu ol”

Üç çocuklu ortalama bir ailenin uçakla Türkiye’ye gelerek yıllık izin kullanması son derece zorlaştı. Türk Hava Yolları’ndan 5 kişilik, Paris-İstanbul gidiş dönüş bileti 3.520€ yani 14.6000 YTL. Sosyal platformlarda “Türkiye’nin gururu olabilirsin. Biraz da Avrupalı Türklerin gururu ol.” polemikleri yapılmaya başlandı.

Türk Hava Yolları’ndan 5 kişilik, Paris-İstanbul gidiş dönüş bileti 3.520€ yani 14.6000 YTL bu rakam Türkiye’de asgari ücretle çalışan bir işçinin 13-14 katı. Fransa’da ise maaşının nerede ise üç katı civarında. Sevdiklerini öpüp koklamanın bedeli minimum 5.000 €uro 22.06.2019 Türkiye’mizin gururu. Biraz da Avrupalı Türklerin gururu ol !”

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz