TransferGo yeni bir yatırım daha aldı

Reklam

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, büyümeyi sürdürüyor. Global müşteri sayısı bir milyonu aşan şirkete son olarak, Avrupa’nın öncü girişim sermayesi şirketlerinden Seventure Partners 3.4 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi.

Seventure Partners Dijital Teknolojiler Ekibi’nin Girişim Ortaklarından Ludovic Denis açıklamasında yatırımla ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “TransferGo para transferi pazarını yeniden şekillendiren yeni nesil FinTek şirketlerini temsil ediyor. Başta etkileyici büyüme hızı ve kaydettiği gelişmelerin yanı sıra müşteri merkezli yaklaşımı ve kesintisiz inovasyona verdiği önem dikkatimizi çekti. Bu özellikleri ile TransferGo FinTek sektörüne yönelik yatırım stratejimiz için mükemmel bir seçimdi. Ekiple birlikte çalışmayı ve onların heyecan verici büyümelerini desteklemeyi heyecanla bekliyoruz.

5 sene içinde sektör yıllık yüzde 11 büyüyecek

TransferGo CEO’su Daumantas Dvilinskas ise yaptığı açıklamada, “Bugün dünyanın birçok ülkesinden bir milyon insan, dünyanın dört bir yanındaki ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek için  TransferGo’yu kullanıyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: ”Şu ana kadar olağanüstü bir sene yaşadık. Para akışı 1 milyar dolara, hizmet verdiğimiz müşteri sayısı da bir milyona ulaştı. Daha yapacak çok işimiz var. Şu anda uluslararası para transferlerinin yalnızca yüzde 12’si dijital ortamda gerçekleşiyor. Bu alanda önümüzdeki 5 sene içinde yıllık bileşik büyüme oranının yüzde 11 düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu da 2023 senesinde bu sektörde hacmin 400 milyar doların üstüne çıkacağı anlamına geliyor. Bu fırsattan mümkün olduğunca faydalanmaya ve dijital para transferlerini mümkün olduğunca çok insanın erişebileceği bir hizmet haline getirmeye büyük önem veriyoruz. Seventure Partners’ın da bu vizyonumuzu desteklemesinden dolayı mutluluk duyuyoruz.”:

Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da olan TransferGo, Avrupa’nın en hızlı, en güvenilir para transferi şirketi. Şirketin Trustpilot güven skoru 9.6, NPS skoru ise 75. Şirket, şeffaflık, güven ve kullanıcı deneyimi üzerine kurulu bir marka yarattı. Geçtiğimiz sene şirket ilk tamamen ücretsiz uluslararası para transferi hizmetini başlattı. 2012 senesinde faaliyetlerine başlamasından bu yana yıllık bazda yüzde 100 büyüme kaydetti ve bugün 47 ülkeye hizmet veriyor. 2018 senesinin Aralık ayında şirket 17.5 milyon USD tutarında fon için gerçekleştirilen B Serisi Fonlama Turu’nu tamamlayıp bu yatırımı da almıştı.

  • Şu anda uluslararası para transferlerinin yalnızca yüzde 12’si dijital ortamda gerçekleşiyor.
  • Bu alanda önümüzdeki 5 sene içinde yıllık büyüme oranının yüzde 11 düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor.
  • Bu da 2023 senesinde bu sektörde hacmin 400 milyar doların üstüne çıkacağı anlamına geliyor.
  • TransferGo dijital para transferlerini mümkün olduğunca çok insanın erişebileceği bir hizmet haline getirmeye büyük önem veriyor.
  • TransferGo bu vizyonu doğrultusunda B Serisi fonlama turunun ardından önemli bir başarıya imza attı ve Avrupa’nın öncü girişim sermayesi şirketi Seventure Partners’dan 3.4 milyon dolar ek yatırım aldı

TransferGo web sitesi için tıklayınız.

TransferGo

TransferGo Hakkında

TransferGo, banka işlem ücretleri ödemeksizin memleketteki ailelerine para göndermek isteyen göçmen işçilere yönelik, uluslararası bir ucuz para aktarma şirketidir. 2012 yılında İngiltere’de kurulan şirketin genel merkezi Londra’dadır. TransferGo’nun Berlin, Vilnius, Istanbul ve Varşova’da da ofisleri bulunmaktadır.TransferGo, dünya çapında 47 ülke arasında uluslararası, hızlı ve düşük maliyetli para transferleri sunmaktadır. Tüketiciler, TransferGo’nun yenilikçi sistemini kullanarak yurt dışına dijital hesaptan hesaba iş modelinden faydalanıp para aktarabilir. Bu, fonlar yerel olarak yatırıldığı ve ödendiği için paranın ülkeyi terk etmesinin gerekmediği anlamına gelir.TransferGo, 2018 yılında Europas Ödülleri’nin “Yılın En Hızlı Yükselen Girişimi” kategorisinde finalist olarak aday gösterildi.

Daha fazla bilgi için: Mete Gürkan – Hill&Knowlton Strategies  0090 212 270 52 32

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz