TransferGo’dan Sıla Yolu’na çıkacak gurbetçilere çok önemli “para” uyarısı

0
926
Map of Romania. Detail from the World Atlas. Selective Focus.
Reklam

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, Avrupa’da yaşayıp yaz dönemi Türkiye’ye tatil ya da memleket ziyareti amacıyla gelecek olan vatandaşlarımıza bazı tavsiyelerde bulundu. TransferGo, yolculuk sırasında ihtiyaç fazlası para taşımanın riskine de değinerek, Türkiye’deki istenilen bankaya tek tıkla ve ücretsiz para transferi gerçekleştirebilme kolaylığını da tekrar vurguladı.

Bu yaz aylarında Almanya ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler, hem tatillerini geçirmek hem de memleketlerini ziyaret etmek için yollara düşüyor.. Yine birçok kişi de arabalarıyla karayolundan vatanlarına ulaşma yollarını seçiyor.

Bu yolculuk sırasında basında da sıkça karşılaştığımız bir çok talihsiz olay yaşanıyor. Özellikle para transferi ve bağış gibi konularda tamamen dijital ve ücretsiz bir hizmet sunarak, gurbetçilerimizin hayatını kolaylaştıran TransferGo, Türkiye’ye geliş öncesi vatandaşlara bu konulara dikkat çekerek, çeşitli tavsiyelerde bulundu.

-Reklam-

TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, yola çıkacaklara yollarda dikkat edilmesi gereken konularından bazılarını hatırlattı.

  • Belgeleri gözden geçirin

Yolda birçok farklı Avrupa ülkesinden geçeceğiniz için, yola çıkmadan tüm gerekli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin olun.

  • Gümrüklerde dikkatli olun.

Sınır kapıları ve gümrük geçişlerinde memurlara kontrol amaçlı verilen belgelerin, aynen eksiksiz geri alındığından emin olun, belgelerinizi tekrar gözden geçirin..

  • Aracınızın bakımını yaptırın

Arabanın lastiklerini, motor ve fren hidrolik yağını, fren balatalarını, otomobilinizin kayışını, hava filtresini, muayene süresini kontrol ettirin. Gece görüşünde derinlik kaybı oluşur, o nedenle aracınızın far ayarlarını yapın ve yola çıkmadan aracınızın bakımını mutlaka yaptırın. Herhangi bir acil durum esnasında, gurbetçi vatandaşlarımıza sıla yolu üzerinde her türlü hizmeti sunan Türk yol yardım hatlarından destek istemeyi unutmayın.

  • Yol giriş ve çıkışlarındaki çalışmalara dikkat edin

Otoban giriş ve çıkışlarında, aynı zamanda benzin istasyonları etrafındaki yol çalışmalarına ve çukurlara dikkat edin.

  • Büyükelçiliklerin telefonu yanınızda olsun 

Yol güzergahında bulunan ülkelerdeki Türk Büyükelçilikleri ve konsoloslukların telefonlarını ve adreslerini araştırıp not edin. Başınıza bir şey gelirse, Büyükelçiliklerden hemen yardım isteyebilirsiniz.

  • Üzerinizde fazla para taşımayın, yola çıkmadan Türkiye hesabınıza komisyonsuz para transferi yapın.

Issız yerlerde mola vermemeye özen gösterin. Aynı şekilde tamirciyiz, yardım edelim amaçlı yanınıza yaklaşan kişilere karşı dikkatli olun. Yanınızda fazla nakit para veya değerli eşya taşımayın.

İhtiyaç fazlası parayı, yola çıkmadan önce TransferGo uygulaması üzerinden Türkiye’de dilediğiniz bankaya üstelik yüksek işlem ücretleri ödemeksizin gönderebilirsiniz. Para transferi gurbetçilerimiz için en kritik konulardan. Yurtdışındaki Türkler, uzun sıralar beklemeden ve yüksek işlem ücretleri ödemeksizin ülkelerine para transferi yapabilmek istiyor, bunu TransferGo ile kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

TransferGo'da Sıla Yolu'na çıkacaklara çok önemli "para" uyarısı
Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo’dan Sıla Yolu uyarısı

TransferGo web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz