Tuncelili Dilan Hollanda’da Başbakan Oluyor

Reklam

Hollanda 22 Kasım’da seçime gidiyor. Seçimlerde Özgürlük İçin Halk Partisi’nin adayı Tuncelili Dilan Yeşilgöz’ün Başbakan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin istifasının ardından Hollanda, yeni başbakanını belirlemeye hazırlanıyor. Rutte’nin partisi Demokrasi ve Özgürlük İçin Halk Partisi’nin (VVD) adayı ise mevcut hükümetin Adalet ve Güvenlik Bakanı Dilan Yeşilgöz oldu.

Sözde Ermeni soykırımına “evet” dedi

Yeşilgöz’ün adı son dönemde Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalarla sıklıkla gündeme geliyor.
Tuncelili bir ailenin kızı olan Yeşilgöz, Türk düşmanlığı ile tanınıyor. Yeşilgöz, 2018 yılında Hollanda’da, sözde Ermeni soykırımını tanıyan 5 Türk kökenli milletvekilinden de biriydi.

Onclick Popunder

“Türkler oy kullanmasın”

Yeşilgöz, daha önce yaptığı açıklamalarda, Hollanda’da yaşayan Türklerin, Türkiye seçimlerinde oy kullanmaması gerektiğini söylemişti. Tuncelili Adalet Bakanı Yeşilgöz, polis memurlarının başörtüsü takmasını da yasakladı.

VVD lideri, daha önce yaptığı açıklamalarda Türklere ve Erdoğan’a hakaret edilmesinin serbest olması gerektiğini savunmuştu.

“İsrail’in direnişini destekliyorum”

Yeşilgöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hamas’ın terör eylemlerini kınadığını ve İsrail’in bunlara karşı direnişini desteklediğini açıklamıştı.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz