Türk anne kahroldu: 5 günlük bebeğini hastanede elinden aldılar

Reklam

Almanya’nın Heilbronn şehrinde Bilgiç ailesinin beş günlük bebeği “Elçin” mahkeme kararı olmadan Alman bakıcı aileye verildi.

Post Aktüel’den Selahattin Özdemir’in haberine göre, çevresinde sevilen ve çocuklarına itinayla bakmasıyla bilinen Türk anne-baba çocuklarından ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyor. Beş günlük bebeklerinin Gençlik Dairesi (Jugendamt) tarafından doğum yapan eş annelik vasıflarına uygun değil diyerek el konularak Alman bir aileye verilmesi Bilgiç ailesini perişan etti.

Gençlik Dairesi memurlarının çocuğun doğumunu takibe alarak ilk günden beşinci güne kadar sürekli hastaneye gelerek anne ve çocuğu kontrol ettikleri iddia edildi.
Memurlarla yapılan konuşmanın ardından çocuğun annesi Ayşe bilgiç odaya çıkınca çocuğun olmadığını farkedip durumu anne ve babasına bildirdi.

Çocuğumu hastaneden götürdüler

“Çocuğu hiçbir imza ve anlaşma olmadan Gençlik dairesi sen bu çocuğa bakamasın” diyerek hastaneden götürüldüğünü iddia eden aile üyeleri bebeklerine kavuşmak istediklerini dile getirdiler. Her gün kızı içi gözyaşı döken ve uyuyamayan anne Ayşe bilgiç , “Biz çocuklarımız için gerekirse kendi sağlığımızı ve canımızı veririz. Bizim evladımıza kendimizden daha iyi bakarız, yanımda annem-babam var onlarda bakabilirdi. Biz onların huzuru ve mutluluğu için hayatımızı şekillendiriyoruz. Çocuğumuzun götürülme anı gözlerimizin önünden gitmiyor” dedi.

Her gün bir Türk ailenin çocuğu elinden alınıyor

Doğum yapan Ayşe Bilgiç’in Babası Ömer bilgiç ise yaptığı konuşmada “artık yeter hergün bir Türk ailenin çocuğu elinden alınıyor, buna artık dur demeliyiz. Nere gerekiyorsa oraya gideceğim, Avrupa insan hakları mahkemesine gideceğim. Kızım üzüntüden mahvoldu. Sorumlu kimse hak ettiği cezayı almalı. Hiçbir sebep yokken benim torunum Elçin’i hemde beş günlükken elimizden hiçbir mazeret olmadan elimizden alınması ailemizi perişan etti hepimiz bu durumdan endişeliyiz” dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz