Türk anne ve çocuğa saldıran ırkçı serbest bırakıldı

Reklam

Almanya’nın Lübeck kentinde Türk aileye saldıran faşist Almanların üzerinden kesici ve yakıcı suç aletleri çıktı.Mahkeme, “Yabancı düşmanlığı olabilir” dediği aileyi ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktı.

Lübeck Polisi ve Lübeck Savcılığı, 51 yaşındaki ırkçı saldırganın üzerinde hayvanları püskürtmek için kullanılan biber gazının yanı sıra bıçak ve cop da bulunduğunu bildirdi. Irkçı Alman ve 49 yaşındaki karısının Türk aileye, hayvanlar için kullanılan biber gazını sıktığı açıklanırken, üzerinde bıçak bile bulunan Neo- Nazi’nin salıverilmesi ise dikkat çekti. Irkçının biber gazı, cop ve bıçağına el konuldu.

Tutuklamadılar bile

Ifadeleri alındıktan sonra bırakılan ırkçı Alman karı-koca hakkında adam yaralamak, hakaret ve silah yasasına muhalefetten soruşturma açıldı. Savcılık, iki ırkçının tutuklanmasını gerektirecek bir durum olmadığını ileri sürdü ve tutuklama kararı vermedi. Öte yandan saldırının detayları da ortaya çıktı. Buna göre ırkçı Almanlar biber gazını 45 yaşındaki Türk baba ile 4 ve 8 yaşlarındaki çocuklarına sıktı.

Onclick Popunder

Çocuklara saldırmış

İlk açıklamalarda ırkçıların anne ve 4 yaşındaki kızını hedef aldığı bildirilmişti. Ancak savcılık, saldırganların babaya ve çocuklarına saldırdığını bildirirken, olayın “yabancı düşmanlığı nedeniyle işlenmiş olabileceğini” açıkladı. Türkiye tatiline gitmeye hazırlanan aile, şehir merkezinde otomobillerine doğru yürürken, arkadan gelen ırkçıların ağır hakaretlerine ve saldırısına maruz kalmıştı.

Irkçılığı lanetlediler

Lübeckin Klingenbeng Meydanı’nda toplanan yaklaşık yüz kişi, Türk aileye yapılan saldırıyı ve ırkçılığı protesto etti. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu protestocular, ırkçıların Lübeck’te işi olmadığını dile getirdi. Lübeck’te faaliyet gösteren TÜRGEM adlı derneğin başkanı Remzi Uysal ise “Kentimizde ırkçı saldırıların olması üzücü ve ürpertici. Ben de ölümle tehdidi aldım. Tespit edilen bir ırkçıya 9 ay hapis cezası verildi” dedi.

Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz