Türk emlakçı, harabe evi 300 kişiye satarak 43 milyon Euro dolandırdı

Reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türk emlak yatırımcısı, araların 150 Türkünde olduğu 300 kişiye aynı evi satarak dolandırdı.

Amerika Baltimore’da bir Türk emlak yatırımcısı, 300 kişiyi dolandırdı. Hem emlakçı hem de pilot olan C.B. isimli şahıs, tadilat ihtiyacı bulunan evleri yenileyerek müşterilere satma vaadinde bulundu. Müşteri evi aldıktan sonra kira getirisi alacaktı ancak bir süre sonra işler ters gitmeye başladı.

Türk pilot evi görmek isteyince yalan ortaya çıktı

Aralarında birçok Türk pilotun bulunduğu müşteriler, 20 ay kira getirisi aldı fakat daha sonra kira gelirleri kesildi. Uzun bir süre sonra bir Türk pilot evi görmek istedi. Eve ulaşan mağdur, evin önündeki çimlerin bile uzun süredir bakımsız olduğunu ve evlerin denildiği gibi olmadığını gördü.

Onclick Popunder

Dolandırıldıklarını çok geç anladılar

Evin içine girdiğinde dökük, harabe bir ortamla karşılaşan mağdur neye uğradığını şaşırdı. Evde kiracı yoktu ve kira getirileri de bir süre önce kesilmişti. Adı açıklanmayan Türk pilot, dolandırıldığını anladı.

Her şey kağıt üzerinde

Dolandırıcı C.B’nin bir işlem örneğinde 55 bin dolara aldığı evi 100 bin dolara sattığı ortaya çıktı. C.B’nin şirketine giden birçok mağdur, şirkette de kimsenin olmadığını gördü.
Çağrılara ve gönderilen mesajlara geri dönüş yapmayan, sosyal medya hesaplarını kapatan zanlının, mağdurların toplam 45 milyon dolarını dolandırdığı ifade edildi. Mağdurlar, ABD hukuku ile süreci nasıl yürüteceğini planlamaya çalışıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz