Türk-Fransız deniz ticaretini anlatan ilk kitap yayınlandı

Reklam

Süleyman Uygun tarafından kaleme alınan “Türk-Fransız Deniz Ticareti Vapur Nakliyat Kumpanyaları” adlı eser Türkiye’nin en büyük denizcilik kurumu olan İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından Ocak 2021’de yayınlandı.

416 sayfadan oluşan bu prestij baskı, bugüne kadar Türk-Fransız Deniz Ticareti üzerine ortaya konulan en kapsamlı ve yegane eser olma özelliği taşımaktadır. Yazar, 11 yıllık emeği olan bu eseri ortaya koyabilmek için bir çok Fransız arşivi ve kütüphanesinden, aynı zamanda Osmanlı ve deniz müzesi arşivleri ve çok sayıda kütüphaneden istifade etmiştir.

Tam da Akdeniz’de suların ısındığı, Türk-Fransız rekabetinin yükseldiği bir dönemde böyle bir eserin ortaya konulması denizler, özellikle Doğu Akdeniz üzerine devletler arasında rekabetin daha iyi anlaşılmasına olanak sunacaktır.

-Reklam-
Kitap bugüne kadar Türk-Fransız Deniz Ticareti üzerine ortaya konulan en kapsamlı ve yegane eser olma özelliği taşımaktadır.

Çok sayıda görsel ve grafikten oluşan bu mümtaz eser hayli akıcı bir dile sahiptir. Okuyucular Kapitülasyonlardan 20. yüzyıla kadar Türk-Fransız Deniz ticaret ilişkilerine dair merak ettikleri çoğu soruya bu eserde cevap bulacaklardır. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz