Türk genci Kaan’ı öldüren katile ömür boyu hapis cezası

Reklam

Londra’da evine 100 metre kala rastgele hedef seçildiği saldırıda kalbinden bıçaklanarak olay yerinde ölen 21 yaşındaki Kaan Aslan’ın katil zanlısı Bruno Pateco-Te, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Katil en az 27 yıl hapis yatacak.

İngiltere’nin başkentinde bir yandan daha iyi bir yaşam için Hackney Community Kolej’de eğitimine devam ederken bir yandan da masraflarını karşılayabilmek için evlere yemek servisi yapan Deliveroo şirketinde kuryelik yapan Kaan Aslan, 14 Kasım 2017 gecesi saat 00.15’te evinin önünde bıçaklanarak öldürülmüştü. Kaan’ın, sokakta bulunduğu sırada iki çete arasında yaşanan kavganın kurbanı olduğu iddia edilmişti.
Londra’nın City bölgesindeki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, 24 yaşındaki katilin en az 27 yıl hapis cezasını çekmesi kararlaştırıldı.

Rastgele hedef seçip defalarca bıçaklamış

Sanık, cezanın açıklanmasının ardından duyduğu pişmanlığı ifade ederken Kaan’ın ailesine yaşattığı yıkımdan dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Polis Müfettişi Laurence Smith ise cezanın Kaan’ın ailesinin yaşadığı üzüntüyü ve o akşama dair pek çok cevapsız soruyu gidermeye yetmeyeceğini kaydetti.

Sanık Pateco-Te’nin olay akşamı bir aile ferdine yapılan saldırının intikamını almak için beyaz bir vanla olay mahalline gittiğini belirten polis yetkilisi, katilin sokakta gördüğü Kaan’ı rastgele hedef seçtiğini, olayla herhangi bir ilgisi bulunmayan genci defalarca bıçaklayarak öldürdüğünü aktardı.

Hürriyet

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz