Fransa’da Türk işçileri inşaatta kaçak çalıştırıp kara para akladılar!

Reklam

Fransa’nın kuzey batısında bulunan Rennes şehrinde aralarında bir Türk vatandaşının da olduğu toplamda 12 kişiye, organize suç örgütü kurup kara para aklama ve yasa dışı işler yapan birine hizmet etme suçlamasıyla dava açıldı.

Euronews’de yer alan habere göre operasyon kapsamında şirketlerin başında olduğundan şüphelenilen 43 yaşındaki bir Türk vatandaşı da dahil olmak üzere 12 kişiden 3’ü tutuklandı, diğer 9 kişiyse adli gözetim altına alındı.

Savcılıktan yapılan açıklamada, söz konusu suça karışan kişilerin hayali organizasyonlar düzenleyerek kara para akladığı, Nantes şehrinde yaşayan Türk vatandaşı birinin ise sahte belgelerle Türkiye ve Azerbaycan’dan getirdiği işçileri kaçak yollarla çalıştırdığı ve onlara yer temin ettiği kaydedildi.

-Reklam-

İllegal para akışı toplamda 4 milyon eurodan fazla”

Zanlıların, 2018’den bu yana 4 farklı şirket adı altında bu faaliyetleri yürüttüğü, herhangi bir tesis, malzeme ya da ekipman olmadan diğer inşaat şirketlerine hayali fatura kestiği ve bu sayede de ödemesi zorunlu olan sosyal katkı paylarını ödemeden işçileri kaçak çalıştırdığı ifade edildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz