Türk mutfağının tanıtımı Paris’te yapıldı

Reklam

Fransa’nın başkenti Paris’te Türk mutfağı tanıtıldı. Tanıtımı yapılan Türk yemekleri için Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabındaki tarifler kullanıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Cordon Bleu Paris iş birliğindeki etkinlikte Türk mutfağı tanıtıldı.

Dünyaca ünlü Aşçılık Okulu Le Cordon Bleu`nün Paris Merkezindeki etkinliğe, Türkiye`nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, UNESCO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Gülnur Aybet, Türkiye`nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe, Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Özgür Semiz, TGA MICE Müdürü Çağla Yöntem ve Yunus Emre Enstitüsü Paris Müdürü Ahmed Bakcan`ın yanı sıra çok sayıda Fransız gazeteci ve Fransız gastronomi ve kültür sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Anadolu Türk mutfağı hakkında geniş bir donanıma sahip olan Türk Şef Ali Ronay davetlilere hünkârbeğendi sunumu yaptı.

Davetlilere hünkârbeğendi ile vişneli yaprak sarma, balık pilaki ve güllaç tadımı yaptırıldı.

Tanıtımı yapılan Türk yemekleri için Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabındaki tarifler kullanıldı.

Etkinlik, bu yıl 21-27 Mayıs`ta kutlanacak Türk mutfağı haftası öncesinde uluslararası alanda düzenlenen ilk önemli etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Trt

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz