Türkiye Çanakkale şehitlerini anıyor

0
161
reklam

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı nedeniyle gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı anma töreni 18 Mart Stadyumu’nda düzenlendi. Başkan Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı Törenlerinde açıklamalarda bulundu.

“Niyetinizi anladık…”

Başkan Erdoğan:”(Yeni Zelanda’daki terör saldırısı) Mesajınızı aldık, niyetinizi anladık. Kininizin canlı olduğunu anladık… Biz buradayız, Çanakkale’deyiz. Kıyamete kadar burada olacağız. İstanbul’u Konstantinapol yapamayacaksınız. İsrail’in başındaki zatın oğlunun ifadeleriyle Yeni Zelanda’daki teröristin ifadeleri aynı. Aynı kaynaktan besleniyorlar.” dedi

Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Seni gönülden selamlıyorum Çanakkale”

Yer üstün yiğit otağı, yer altın şehit yatağı. Yere düşürmez bayrağın, geçilmezsin Çanakkale, sefer senin, zafer senin, bu gök bu denizler senin. Kaleden sağlam bedenin.

Geçilmezsin Çanakkale. Çanakkale, istiklalimizin kalesi Çanakkale. Serden geçen ama yurttan geçmeyen milletimizin yari Çanakkale. 104 yıldır kalbimizde sönmeyen bir ocak gibi tüten Çanakkale. Seni gönülden selamlıyorum Çanakkale.

“Havasıda suyuda helal olmaz”

Çanakkale’de bir asır önce neler yaşandığını bilmeyen, mücadeleyi almayan kimseye bu ülkenin havası da suyu da helal olmaz. Çanakkale’yi ruhunun derinliklerinde yaşatmayan kimsenin bu ülke ile ilgili tek cümle kurmaya hakkı yoktur.

“Bu bireysel değil örgütlüdür”

Yeni Zelanda’da verdikleri mesajlarla bizi sınıyorlar. Çanakkale’den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki; Mesajınızı aldık. Hislerinizi de niyetinizi de anladık. Kininizin, nefretinizin canlı olduğunu anladık. Bir teröristin ortaya çıkmak suretiyle 50 Müslümanı öldürmesinin de ne olduğunu anladık. Yaşadığımız toprakları da aldığımız nefesi de bize çok gördüğünüzü anladık. Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçemeyeceksiniz tehdidini ifade edenin ne tür bir terörist olduğunu da anladık. Bu bireysel değil örgütlüdür. Biz buradayız, biz Çanakkale’deyiz. 1000 yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız.

“Bu millet ölümü öldüren millettir”

Tıpkı çukur açan teröristlere, sınırımıza musallat olan DEAŞ’lı katillere yaptığımız gibi ayak bastığınız yere gömecekler.Teröristlerle, ekonomiyle, tehditlerle, sinsi ayak oyunlarıyla çelme takmaya çalışanlara karşı yazacak tarihimiz var. Bu millet ölümü öldüren bir millettir.

Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here