Türkiye’de esnafın yüzünü gurbetçiler güldürdü

Reklam

Kurban bayramını ve yaz tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin memleketlerine yolculukları sürüyor. Bazı gurbetçiler yatırım yapmak için araç alırken bazıları da döviz bozdurmak için kuyumculara akın etti.

Kurban bayramını baba ocağında değerlendirecek olan Afyonlu gurbetçiler, memleket hasretlerini dile getirdi. Yurt dışından getirdiği dövizi bozdurmak isteyen gurbetçiler kuyumcularda yoğunluk oluşturdu.

“İskender ve mercimek çorbasını özledim”

Kuyumcuya giderek döviz bozduran bir gurbetçi memleketteki güler yüzlü insanlara hasret kaldığını, yemeklerden en çok iskender ve mercimek çorbasını özlediğini ifade etti.

Onclick Popunder

Dükkanlarda yoğunluk oluştu

Emirdağ’da bulunan lokantalarda en çok ilgi gören lezzetler Emirdağ güveci, yumurtalı pide ve Emirdağ yoğurdu oldu. Bölgenin en büyük pazarlarından olan salı pazarı da oldukça hareketliydi. İlçede yaşayan kadınlar yoğurt ve tereyağı gibi süt ürünlerini tezgahlarda sergilediler.

“Yazın 12 kişi çalışıyor”

Ayrıca elleriyle açtıkları haşhaşlı gözleme de gurbetçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca berberler de hem bayram hem gurbetçi yoğunluğu yaşıyor. Berber Mehmet Şevik kış aylarında 4 personelle çalıştıklarını, yazın personel sayısının 12’ye çıktığını bildirdi.

“Araç sahibi olmanın tam zamanı”

Eskişehir’de ise gurbetçi bir vatandaş, “Yılda bir kez ya da 2 kez geliyorum. Bu sefer uzun süreliğine geldim ve bir araca ihtiyacım oldu. Piyasada arz-talep dengesinden dolayı fiyatlar oldukça düşmüştü, hem yatırım yapmak hem de kullanmak için araç sahibi olmanın tam zamanı diye düşündüm” dedi.

Eskişehir’e yurt dışından giden vatandaşların bir diğer tercihi ise kiralık araçlar oldu. Eskişehir’in çevre illerine gitmek ve 9 günlük bayram tatilinde konforlu seyahat etmek için gurbetçi vatandaşların tercihi kiralık araçlar oldu.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz