Türkiye’de ilginç tartışma! Fransa’da etin kilosu 3.95 Euro’ymuş!

Reklam

Türkiye’de başlayan yeni tartışmada, Fransa’da etin kilosunun 3.95 Euro olduğu iddia edildi. Büyük tartışma yaratan görüntülerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 

Türkiye’de sosyal medyada paylaşılan bir görüntü tartışma yarattı. Fransa’da etkin kilosunun 3.95 olduğunu gösteren fotoğraf yüzlerce kişi tarafından paylaşılırken, binlerce de yorum yapıldı. Fransa’daki et fiyatları Türkiye’deki et fiyatları ile karşılaştırıldı.

Onclick Popunder

Türkiye’de gündem olan fotoğrafın süpermarketler zinciri Leclerc’de çekildiği ortaya çıkarken, gerçeğin öyle olmadığı da kısa sürede anlaşıldı.

22 Ocak 2023 tarihinde ambalajlanan ve son tüketim tarihi 26 Ocak 2023 olan et satılamayınca, reyonda kaldı. Leclerc yetkilileri de kurtlanmak üzere olan eti çöpe atmak yerine, “4 paket alana kilosu 3,95 euro” kampanyasıyla satmaya karar verdi.

Fransa’da son güncel fiyatlara göre, aynı etin kilosu 18,95 euro ile 25 euro arasında satılıyor.

Türk marketlerinde de etin fiyatı arttı

Öte yandan Türk marketlerinde de etin kilosu, promosyon ile ancak 15 Euro’ya düşerken, son dönemde hızla yükselen et fiyatları Fransa’da da vatandaşın alım gücünün hızla düşmesine neden oluyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Sizde yalan söylüyorsunuz Fransa’da kuşbaş8 ve kıyma kilosu ortalama 9 Euro (bazı marketlerde 7 lidl gibi) afrikot bonfile nuar 15 ile 19 arası
    Kobe gibi aşırı lüx olursa 200 e kadar yolu var ama burada insanları bilinçli olarak yaniltiyorsunuz ayıp.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz