Türkiye’de kediyi öldüren caniye 2 yıl hapis

Reklam

Beyoğlu’nda 2 yıl önce sahipli kediyi yere vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık Barış C. hakkında “Haksız yere sahipli hayvanı öldürme” suçundan 3 yıla kadar hapsi istemiyle açılan davada karar çıktı. Mahkeme, suçun sabit olduğunu ve sanığın vahşice ve sebepsiz yere suçu işlendiğini belirterek 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Verilen cezada herhangi bir indirim ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması uygulanmadı.

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre, İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ikinci celsesi görülen duruşmaya tutuksuz sanık Barış C. katılmadı. Müşteki Fatih Adalıgil ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları duruşmada hazır bulundu.

Şikayetçi oldu

Veterinerlik yaptığını belirten şikayetçi Fatih Adalıgil, “Televizyonda dönen videoyu görünce benim kedim olduğunu anladım. Kedi benim kliniğimde baktığım bir kediydi. Düzenli olarak kalmıyordu, gidip geliyordu. Bu olay nedeniyle şikayetçiyim” dedi.

En üst sınırdan cezalandırılmasını istediler

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları ise “Sanığın bu suçu vahşice işlediği kamera kayıtlarında mevcuttur. Bu olaydan dolayı toplumda infial oluşmuştur. Bu yüzden üst hadden cezalandırılmasını talep ederiz” dediler.

Mahkeme, indirim uygulamadı

Mahkeme, sanığın üzerine atılı suçun sabit olduğunu suçun işlenişinin vahşice ve sebepsiz yere olduğunu belirterek 2 yıl hapis cezası verdi. Sanığın sabıka kaydı ve olumsuz kişiliğini de dikkate alan mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HAGB) ve ertelenmesine yer olmadığına karar verdi. Mahkeme, verilen cezanın kesinleşmesinden sonra sanığın sabıkasında görülen HAGB dosyasına ihbarda da bulunulmasına hükmetti.

Habertürk

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz