Türkiye’de yıkılan çürük bina Fransalı gurbetçinin çıktı

Reklam

Türkiye’de çürük olduğu için belediye tarafından yıkılan İstanbul Kartal’daki Yunus apartmanının sahibinin Fransalı gurbetçi olduğu kaydedildi.

İstanbul Kartal’da geçtiğimiz haftalarda çöküp 21 kişiye mezar olan Yeşilyurt Apartmanı’ndan sonra riskli olduğu için yıkılan aynı bölgedeki binalar arasında Fransalı gurbetçiye ait Yunus apartmanının da olduğu kaydedildi.

Sarsıntılar tespit edildi

Lazer ölçüm cihazıyla yapılan incelemede sarsıntılar tespit edilen 10 katlı binanın Fransa’nın Lorraine bölgesinde oturan Yunus K.’ya ait olduğu kaydedildi. Yüksek risk oluşturan binada yaşayanlar tahliye edilirken daha sonra bina belediye ekipleri tarafından kontrollü olarak yıkıldı.

Binanın temelinden deniz kumu çıktı

Fransalı gurbetçinin binayı Türkiye’de bir müteahhite yaptırdığı belirtilirken, binanın temelinde deniz kumu, deniz çakılına rastlandığı bildirildi. Binadan alınan beton numunelerinin inceleme sonucunda beton sınıfının düşük olduğu belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8’inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz