Türkiye’den dönen gurbetçi: Bizi hor görüyorlar! 10 liralık şeye 50 lira istiyorlar

Reklam

Türkiye’de yıllık izinlerini tamamlayan gurbetçilerin dönüş yolculuğu az da olsa devam ediyor. Dönüş yolundaki gurbetçiler Türkiye’deki insanlardan ve esnaflardan dert yandı.

Gurbetçilerin çoğu Eylül ayında Türkiye’deki tatillerini tamamlamıştı. Tatilini yeni bitiren gurbetçiler yaşadıkları ülkelere dönüşlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’den ayrılan gurbetçiler esnaftan dert yandı. Bazı esnafların 10 liralık şeye 50 lira dediklerini ve gurbetçileri hor gördüklerini söyledi.

“Biz yabancı değiliz”

Avrupa ülkelerinde yaşayan emekli gurbetçiler, ana vatanda iyi karşılanmadıkları için büyük bir üzüntü yaşadıklarını dile getirdi. Dönüş yolundaki gurbetçi, “Biz yabancı değiliz. Buranın vatandaşıyız” diyerek tepki gösterdi.

Onclick Popunder

“Bize Almancı diyorlar”

Türkiye’de hor görüldüklerine değinen emekli gurbetçi Arif Bele şu ifadeleri kullandı: Bir yere gittiğimiz zaman bize Almancı diyorlar. Her sene buraya 1 milyon Türk vatandaşı gelse ve birer Euro bıraksa 1 milyon Euro eder. Burada bin Euro, 10 bin Euro, 100 bin Euro bırakanı var. Eğer bu vatandaşlar gelmese Türkiye’ye de milyonlarca Euro zarar olur. Hayat pahalılığına gelince yabancı gördükleri anda 10 liralık şeye 50 lira istiyorlar” açıklamasını yaptı.

“Ölürsek buraya gömüyorlar, oraya değil”

Esnafın milleti kandırdığını ve bundan utanç duyduğunu söyleyen Bele, ” O kadar çok söylenecek şey var ki sayamıyorum. Bizlere iyi ve dürüst davransınlar. Bir yere girince alnımızda sanki yabancı yazıyor. Biz yabancı değiliz. Buranın vatandaşıyız. Ölürsek buraya gömüyorlar, oraya değil” dedi.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz