Türkiye’den Fransa’ya döneceklere uyulması gereken kurallar belli oldu

Maske kullanmayan yolcular havalimanlarına kabul edilmeyecek, karşılama ve uğurlama için gelenlerin ise terminal binasına girişlerine izin verilmeyecek.
Reklam

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Fransız makamları tarafından Türkiye’den Fransa’ya yönelik seyahat için getirilen kısıtlamaların kural olarak uygulanması belli oldu.

Paris Büyükelçiliği’nin yapmış olduğu açıklaması na göre Fransız vatandaşı(çifte vatandaş olanlarlar) aile bireyleri ile birlikte Fransa’ya giriş yapabilmeleri mümkün. Ayrıca Fransa’da veya diğer AB ülkelerinde oturum iznine ya da uzun süreli vizeye sahip olan vatandaşların da girişi mümkün.

Fransa aktarmalı transit geçiş yapan vatandaşların ise 24 saatten daha az süre havaalanında zaman geçirerek Fransa’ya girişine izin veriliyor.

Covis-19 salgınıyla mücadele kapsamında görevlendirilen Türk sağlık çalışanları ve uluslararası taşımacılık yapan Türk nakliye personelleri de ülkeye giriş yapma hakkına sahipler.

11 yaş üstü vatandaşların ise Fransa’ya girişlerinde, uçuş öncesi son 72 saat içinde yapılmış ve negatif sonuçlu Covid-19 testini Fransız makamlarına sunmaları gerekmektedir.

Uçuş öncesi test yaptırmamış yolcuların ise Fransa’ya vardıklarında havaalanlarındaki sağlık kontrol noktalarına giderek testlerini yaptırmaları gerekmektedir. Test sonuçları pozitif olan vatandaşlar ise kendini izole etmek mecburiyetindedir.

Fransa’ya giriş yaparken Fransa İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde (https://www.interieur.gouv.fr/) bulunan beyan formlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz