Türkiye’den Fransa’ya dönüşlerde yeni dönem başladı: Test zorunluluğu kalktı

Reklam

Türkiye’den Fransa’ya gelecek aşılı yolcular için test zorunluluğu 12 Şubat itibariyle kaldırıldı.

Fransa’da Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, uygulamaya konulan seyahat kısıtlamaları 6 Şubat 2022 tarihinde güncellendi. Yeni alınan karar gereği daha önce kırmızı listeye alınan Türkiye, bu listeden çıkartılarak turuncu listeye alındı. Yeni karar ile Türkiye ile Fransa arasındaki seyahatlerde aranan koşullar de yeniden düzenlendi.

Yeni düzenlemeye göre bugünden(12 Şubat) itibaren Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek aşılı yolcular için test zorunluluğu kaldırıldı. Aşısız yolcular için ise test zorunluluğu devam ederken mücmir sebep gösterme zorunluluğu da devam ediyor.

12 Şubat’dan itibaren Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek aşılı yolcular :

Avrupa İlaç Ajansının onay verdiği aşılarla aşılanmış yolcuların, Türkiye’den Fransa’ya seyahat edebilmeleri için zorunlu bir neden göstermelerine gerek bulunmamaktadır. Bu kategorideki yolcuları Fransa’ya uçuş öncesi test sonucu ibraz etmeleri de gerekmemektedir.

Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek aşısız yolcular :

Aşısız yolcuların Türkiye’den Fransa’ya seyahat edebilmeleri için zorunlu bir neden göstermeleri gerekmektedir. Bu yolcuların uçus saatinden önce son 48 saat icinde yapılmış negatif PCR ya da antijenik test sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu yolcular Fransa’ya varınca sistematik olarak PCR veya antijenik teste tabi tutulacaklardır. Ayrıca bu yolcuların Fransa’ya girmelerini izleyen 7 gün boyunca kendilerini gönüllü olarak tecrit etmeleri ve bu sürenin sonunda yeniden test yaptıracaklarına dair beyanda bulunmaları beklenmektedir.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz