Türkiye’den Fransa’ya dönüşte istenen şartlar neler? Test zorunlu mu?

Fransa'da Türkiye'ye seyahat kuralları neler?
Reklam

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirdikten sonra dönüş yolculuğuna çıkmaya başlayan Fransa’da yaşayan gurbetçiler, Türkiye’den Fransa’ya dönüş şartlarını merak ediyor. Aşılarını olanların test zorunluluğu bulunmazken, aşı olmayanların ise test yaptırması gerekiyor.

Fransa Türkiye’yi turuncu risk bölgesi olarak kabul ederken, izinlerini Türkiye’de geçiren Fransız vatandaşları ya da Fransa’da oturum hakkına sahip kişiler, Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) onayladığı aşıları olduklarını ispatlamaları durumunda koronavirüs testi zorunluluğu olmadan Fransa’ya dönebiliyor.

İkinci aşının üzerinden 7 gün geçmesi gerekiyor

Ancak testsiz Fransa’ya dönüş için EMA’nın onayladığı aşıları olmuş olmak zorunlu tutuluyor. Avrupa İlaç Ajansı’ın onayladığı Moderna, Biontech Pfizer, Astra Zenaca aşılarının ikinci dozunu olanlar için, ikinci aşının üzerinden 7 gün geçtikten sonra test zorunluluğu bulunmuyor. Johnson & Johnson aşısının tek dozunu vurulmalarının ardından en az 28 gün geçmiş olan kişiler de aşılı kabul ediliyor.

Onclick Popunder

Aşı olmamışların test olması zorunlu

Fransa’ya dönüşte aşı olmamış kişilerin ise 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ya da 48 saat içinde alınmış negatif antijen testi sonucu sunması zorunluluğu devam ediyor.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz