Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Musa, Fransalı Türklere veda etti

Reklam

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, 4 yıldır sürdürdüğü görev süresini tamamladı. Musa yayınladığı bildiri ile Fransa’daki Türk vatandaşlarına veda etti.

İsmail Hakkı Musa, 12 Kasım 2016 tarihinde başladığını görevini, 13 Mart 2021 tarihinden itibaren tamamladığını belirterek,”Türkiye ve Fransa, tarihi 500 yılı aşan köklü ilişkilere sahip dost ve müttefik ülkelerdir. Iki devlet arasındaki ilişkilerde liderler arasında tesis edilen diyalogun her zaman büyük rolü olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Fransa’da 60 yıla varan bir mevcudiyeti bulunan Türk toplumuna da dikkat çeken Musa, “Türk toplumunun uyum içinde yaşamaya ve Türkiye ile mevcut sosyal ve kültürel bağlarını muhafaza ederek. Fransa’nın beşeri hayatına azami katma değer sunmaya devam etmesidir. Görev sürem boyunca, Fransa’daki Türk toplumunun girişim ve uyum kabiliyetiyle, ekonomik, kültürel ve siyasi alanlarda kaydettiği başarıları ve sağladığı katkıları görmekten gurur ve mutluluk duydum. Gayretli çalışmalarımızın son örnekleri olarak, yaşadığımız salgın sürecinde başta sağlık çalışanlarına olmak üzere maske, gıda temini vb. destek faaliyetlerinin yakından şahit oldum. “dedi.

Onclick Popunder

 Paris Büyükelçiliği’ne Onaner atanmıştı

Türkiye’nin yeni Paris Büyükelçiliği görevine Aralık ayında Tunus Büyükelçisi Ali Onaner getirilmişti. Mükemmel seviyede Fransızca bilen 47 yaşındaki Onaner, Fransa’nın siyasi liderlerinin ve önemli yöneticilerinin mezun olduğu en prestijli yüksek okullarından Ulusal Yönetim Okulu’nda (ENA) 2002-2004 yıllarında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile birlikte eğitim görmüştü.

Onaner, 2012-2014 yılları arasında Paris Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik Müsteşarı, 2014-2017 yılları arasında da Elçi-Müsteşar olarak çalışmıştı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz