Türkiye’nin ürettiği ‘Turkovac’ aşısı için acil kullanım onayı verildi, Seri üretime başladı

Reklam

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC’a acil kullanım onayı verildiğini duyurdu. 

Yerli koronavirüs aşısı Turkovac bugün itibarıyla seri üretim başladı. Cumhurbaşkan Erdoğan, Şanlıurfa’da Turkovac aşısının acil kullanım izninin çıkışı ve seri üretime başlanması törenine video konferans yöntemi ile katılıyor.

“Kendi bilim insanlarımızın geliştirilmesi çok daha anlamlıdır”

“Ülkemizde üretilebilir hale gelmesi çok önemlidir. Kendi bilim insanlarımız tarafından geliştirilmesi çok daha anlamlıdır. Yerli aşımızın seri üretime geçişinin mutluluğunu yaşıyoruz.

Onclick Popunder

Gereken onayları alarak üretim ve kullanma aşamasına gelen Turkovac aşımız, milletimizi salgına karşı en etkili şekilde koruma gayretlerimizin sembolüdür.

Böylece vatandaşlarımıza Sinovac ve Biontech aşısının ardından Turkovac’ı da sunabileceğiz. Turkovac’ın üretimiyle birlikte tüm insanlıkla paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.”

Gelecek hafta sonundan itibaren kullanıma geçecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşının ne zaman hizmete sunulacağını da açıkladı. “Gelecek hafta sonundan itibaren, yıl bitmeden başta şehir hastanelerimiz olmak üzere kullanıma geçilecek.”

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz