Türkiye’ye kesin dönüş yapan Trabzonlu gurbetçi şirket kurdu

Trabzonlu gurbetçi Türkiye'ye kesin dönüş yaparak şirket kurdu
Reklam

Avrupa’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapan Türklerin sayısı da artmaya devam ediyor. Bunun son örneği Hollanda’da yaşayan Arzu Samat oldu.

Hollanda’da yaşayan Arzu Samat, Hollanda’nın dil şartı getirmesi üzerine Türkiye’ye kesin dönüş yaparak Türkiye’de dil kursları açtı.

Türkiye’ye kesin dönüş yapanlardan biri de Hollanda’nın Zaandam kentinde dünyaya gelen Arzu Samat oldu. Trabzonlu olan Samat, Türkiye’de kurduğu danışmanlık şirketiyle Avrupalı iş insanlarını yönlendiriyor.

Onclick Popunder

“İşimi Türkiye’ye taşımaya karar verdim”

İş yaşamına Hollanda’da oturum dosyaları kabul görmeyenlere yardımcı olan bir şirket kurarak başlayan Samat, “Ülkenin aile birleşimine dil şartı getirmesiyle işimi Türkiye’ye taşımaya karar verdim. Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu yakınına dil kursları açtım. Yüzlerce ailenin birleşiminde pay sahibi oldum. Paralel olarak Avrupalı iş insanlarına yatırım ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermeye başladım” dedi.

Hollanda’da yaşayanların yüzde 77’si dönmek istemiyor

Türkiye’ye göç edenlerin illere göre dağılımı incelendiğinde, yüzde 47,8 ile en fazla göç alan il İstanbul oldu. İstanbul’u yüzde 8,2 ile Antalya, yüzde 6,7 ile Ankara, yüzde 2,7 ile Bursa ve yüzde 2,4 ile Mersin izledi.

Kaynak: Sabah

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz