Uçak bilet fiyatları bu yıl da el yakıyor! 4 kişilik aile için Paris-İstanbul 4 bin Euro

Reklam

Türkiye’nin milli havayolu Türk Hava Yolları, üst üste yakaladığı başarılarla gurbetçileri gururlandırmaya devam ediyor. Ancak özellikle izin sezonunda belirlenen fiyatlar ise gurbetçilerin büyük zorluklar yaşamasına neden oluyor. Aynı dönemde diğer hava yollarının da fahiş fiyat belirlemesi bu yıl da vatandaşları kara yoluna mecbur bırakıyor.

Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan Türkler için yeni bir izin sezonu daha geldi. Tatil planları yapan gurbetçilerin önünde duran en büyük engellerden biri ise uçak biletlerinin aşırı pahalılığı.

Türk Hava Yolları ile Paris’ten okullar tatil olduktan sonra 6 Temmuz’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidip 18 Ağustos’da dönmek isteyen 4 kişilik bir aile, sadece bilet parası için 4 bin 348 Euro’yu gözden çıkarmak zorunda. Sadece İstanbul için belirlenen bu fiyat, iç hat uçuşlarının da eklemesiyle ise çok daha yukarlara çıkmakta.

Onclick Popunder
THY ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecek 4 kişilik bir aile, sadece bilet parası için 4 bin 348 Euro’yu gözden çıkarmak zorunda.

Pegasus’un fiyatları da 3 bin Euro’ya yaklaştı

Aynı dönemde Pegasus’un belirlediği fiyatlar ise Türk Hava Yolları’ndan çok farklı değil. Aynı tarihler için Paris’te oturan 4 kişilik bir ailenin Pegasus’tan İstanbul’a almak isteyeceği gidiş-dönüş bileti için 2894 Euro ödemesi gerekiyor .

Pegasus’tan İstanbul’a almak isteyeceği gidiş-dönüş bileti için 2894 Euro ödemesi gerekiyor .

Ayrıca yine iç hat uçuşlarının eklenmesi de bu fiyatı çok daha yukarlara çıkmasına neden oluyor.

Yine Paris’ten İstanbul’a uçan Atlas Global ile 6 Temmuz’da gidip 18 Ağustos’da dönecek 4 kişilik bir aile, bu şirkette de 2 bin 680 Euro ödemesi gerekiyor. Sadece İstanbul ücreti, iç hatların eklenmesi ile çok daha yukarlara çıkabiliyor.

Atlas Global ile 6 Temmuz’da gidip 18 Ağustos’da dönecek 4 kişilik bir aile, bu şirkette de 2 bin 680 Euro ödemesi gerekiyor
-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz