“Uçak biletleri yazın 1000 Euroya çıkıyor! Gurbetçiler için tavan fiyat uygulansın”

Reklam

Özellikle yaz aylarında uçak bileti fiyatlarının olağandışı artış göstermesi sebebiyle uçakla memleketlerine giden gurbetçiler için tavan fiyat uygulanması talep edildi.

Yaz ayları ve bayram dönemlerinde THY uçak biletlerinin olağanüstü şekilde arttığını ve Avrupa’dan Türkiye’ye tek yön uçuşlarının 1000 Euroya kadar çıktığını belirten Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulu Başkanı Zeki Baran, tavan fiyat sınırlaması getirilmesini istedi.

“Gurbetçilerin mağduriyeti giderilsin”

Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran, özellikle yaz aylarında yakınlarını ziyaret etmek ve tatillerini geçirmek amacıyla Türkiye’ye gitmek isteyen vatandaşların her yıl yaşadığı bu mağduriyetin giderilmesini istedi. IOT, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na mektup göndererek Türkiye uçuşlarında tavan fiyat uygulanmasını talep etti.

Onclick Popunder

Tavan fiyat uygulamak mümkün değil

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı IOT’ye gönderdiği cevap mektubunda, yurt dışı uçak bileti fiyatlarına tavan fiyatı uygulanmasının gündemde olmadığını bildirerek, havacılık sisteminde yurt dışı bilet fiyatlarında tavan ücreti konulmasının mümkün olmadığı belirtti.  Bununla birlikte bilet fiyatlarının daha uygun hâle gelebilmesi amacıyla rekabetçi bir ortamın teşvik edildiği bildirildi.

Konunun takipçisi olacağız

Zeki Baran, özellikle yaz aylarında yakınlarını ziyaret etmek ve tatillerini geçirmek amacıyla Türkiye’ye gitmek isteyen vatandaşların her yıl yaşadığı bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla, girişimlerimize devam ederek konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz