Ünlü Fransız gazeteci ARTE’de patladı: Türkiye’yi böyle aşağılayamazsınız! İşte o müthiş konuşma(Özel-Haber)

0
105
Reklam

Fransa’da yayın yapan haftalık magazin ve haber dergisi Paris Match’ın Genel Yayın Yönetmeni Gilles Martin-Chauffier, Fransız televizyonda Fransa’nın Türkiye’ye karşı tutumunu sert şekilde eleştirdi.

-Reklam-

Fransa ve Almanya’da yayın yapan ARTE Televizyonu’da yayınlanan 28 Minutes programına konuk olan Chauffie, Fransızların Türkiye’ye karşı objektif olmadığını vurguladı.  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik Fransız medyasının tutumunu eleştiren ünlü Fransız gazeteci, Erdoğan’ın hergeçen gün halk nezdinde popülaritesinin arttığını ve özgürce gerçekleştirilen  seçimlerden birçok  kez lider çıktığını hatırlattı. Türkiye’nin bölgenin tek istikrarlı ülkesi olduğunu da vurgulayan Chauffier, AB’yi zor durumda bırakan mülteci akınının da yine Türkiye’nin sayesinde önlendiğini dile getirdi.

Fransa, Necmettin Erbakan’ın darbeyle görevden uzaklaştırılmasına ses çıkarmadı

Fransa’nın Türkiye ve bölge ülkelerine karşı yanlı tutumuna da dikat çeken  Paris Match’ın Genel Yayın Yönetmeni, 1998’de dönemin başbakanı Necmettin Erbakan’ın askerler tarafından görevinden uzaklaştırılmasına Fransa’ının ses çıkarmadığını hatırlattı. Yine aynı şekilde, Mısır, Fas ve Cezayir’de hapise atılan islamcılarla ilgili Fransa’nın hiç tepki göstermediğini kaydetti.

Avrupa Birliği 20 yıldır Türkiye’yi aşağılıyor

Avrupa Birliği’nin 20 yıldır Türkiye’ye yönelik tutumuna da sert eleşiriler getiren  Gilles Martin-Chauffier,artık Türk halkının AB’ye girmek istemediğini söyledi.  AB’nin 20 yıldır Türkiye’yi aşağılamaya çalıştığını belirten Chauffier, hem tarihi zenginliği hem de ekonomisiyle birçok Balkan ülkesinden daha iyi olan bir Türkiye’nin nasıl aşalanabileceğini sorguladı.

Türkiye, dünyada Kürtlerin sürekli iktidarda yer alabildiği tek ülke

Kürtlerin durumu ile ilgili Türkiye’ye yöneltilen eleştirilere tepki gösteren Fransız gazeteci, dünyada Kürtlerin sürekli iktidarda olabildiği tek ülkenin Türkiye olduğunu hatırlattı. Mecliste Kürtlerin onlarca temsilcisinin olduğunu belirten  Paris Match’ın Genel Yayın Yönetmeni, 8’inci cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın da Kürt olduğunu hatırlattı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz