Venedik’te ‘ayakbastı’ parası dönemi başlıyor: 5 Euro

@Artı33
Reklam

Kanalları, mimarisi, festivalleri, gecesi ve gündüzüyle dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik, aşırı turist youğunlunu önlemek için günübirlik turistler için 5 Euro alacağını açıkladı.

Venedik’e günübirlik giden turistlerden giriş ücreti alınması uygulaması başlıyor. Ücretin 5 euro olduğunu açıklayan belediye başkanı Luigi Brugnaro, Otelde konaklayanlar hiçbir ücret ödemeyeceğini bildirdi.

Uygulama bu ay başlayacak

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro, Venedik Belediye Meclisinin Eylül 2023’te aldığı karar doğrultusunda bu ay içinde uygulamanın denemesine başlayacaklarını açıkladı.

Onclick Popunder

Brugnaro, Roma’daki Yabancı Basın Derneğinde yaptığı tanıtımda, uygulamanın aşırı turist yoğunluğuna karşı deneysel ve caydırıcı bir fikir olduğunu ancak “şehrin kapatılması” anlamına gelmediğini söyledi.

“Amacımız para kazanmak değil”

“Dünyanın önemli tarihi merkezlerini koruma görevimiz var.” diyen Brugnaro, uygulamanın 25 Nisan’da 08.30-16.00 saatlerinde ilk kez devreye alınacağını ifade etti.

Uygulamanın amacının para kazanmak olmadığını savunan Brugnaro, “Bunun amacı, şehri korumak.” dedi. Brugnaro, uygulamanın kontrolüne yönelik kentte turnike olmayacağını ancak bazı noktalarda kontrollerin yapılacağını anlattı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz