Yine Sırbistan! Gümrük görevlileri 370 bin Euro’ya el koydu

Reklam

Sırbistan’ın Horgos sınır kapısında görev yapan gümrük memurları, 370 bin Euro değerinde altın, saat ve lüks eşyalara el koydu.

Olay, Sırbistan’ın Horgos sınır kapısında meydana geldi. Yabancı plakalı bir aracın bagajında yapılan incelemede, beyan edilmemiş altın takılar ve lüks saatlerden oluşan bir koleksiyona el konuldu.

Üç kişilik yabancı uyruklu bir aileyi taşıyan araç, Viyana’dan Belgrad’a seyahat ederken Horgos geçiş noktasında durduruldu.

Onclick Popunder

“Beyan etmeyi unuttuk”

Gümrük görevlileri tarafından yapılan incelemede, yolcuların beyan etmemiş oldukları altın takılar ve lüks saatler bulundu. Yolcular, bu değerli eşyalara dair herhangi bir beyanda bulunmadıkları ortaya çıktı. Ancak daha sonra yapılan detaylı incelemede sürücünün aşırı yük nedeniyle bildirmeyi unuttuğunu iddia etti.

Binlerce Euro değerinde saat

Yapılan detaylı aramada gümrük görevlileri, bagajda 40 bin Euro’nun üzerinde değeri olan 200’den fazla lüks kol saati buldu. Bu saatler arasında, 1000 Euro değerinde “Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon” ve 50 bin Euro değerinde “Audemars Piguet Royal” gibi dünya çapında ünlü markalara ait saatler yer aldı.

Toplam değeri 357 bin Euro

Ayrıca bagajda, pırlantalı ve zümrütlü takılarla birlikte, “Bvlgari” ve “Chopard” gibi ünlü markalara ait bileklikler, kolyeler, küpeler ve yüzükler de bulundu. Toplamda 357  bin Euro değerindeki tüm değerli eşyalar, yetkili mahkeme tarafından yargılamanın sonuna kadar geçici olarak alıkonuldu.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz