Yine Sırbistan! Gurbetçinin 20 Bin Euro’suna el koydular

Reklam

Avrupa’dan Türkiye’ye kara yolundan seyahat eden vatandaşlarımız yanlarında yüksek miktarda parayla yakalanmaya devam ediyorlar. Sırbistan yetkilileri ise paraların büyük kısmına el koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’dan Türkiye’ye bir arkadaşıyla seyahat eden bir vatandaş Sıbistan Horgos sınır kapısında gümrük memurları, iki yolcunun arabasında yaklaşık 40 bin Euro beyan edilmemiş para yakaladı.

Almanya’dan Türkiye’ye gitmekte olan 40 yaşındaki bir Türk vatandaşının kullandığı Alman plakalı otomobilde ülke girişinde beyan edilmeyen para bulundu. Gümrük memurları yolculara rapor edecek bir şeyleri olup olmadığı sorduğunda her ikisi de yanlarında sadece kişisel eşya taşıdıklarını söyledi.

Onclick Popunder

10 bin Euro’nun üzerindeki paralara el konuldu

Nakit para sorulduğunda ise farklı cevap verdiler. Sürücü, yanında 7.150 avro olduğunu söylerken, diğer yolcu ise 8.000 avro olduğunu iddia etti.

Otomobil, yolcu koltuğunun altında kimsenin bahsetmediği 15.000 Euro’luk siyah bir çanta bulunduğunda, ifadelerini doğrulamak için ayrıntılı bir kontrol yapıldı. Yardımcı sürücünün eşofmanın alt cebinde beyan edilmemiş 10.000 Euro daha olduğu belirlendi. Toplamda 40.000 Euro tespit edildi. 20.000 Euro geri verilirken 20.000 Euro’ya el konuldu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz