Yozgat esnafı dertli: Gurbetçilerin gelmemesi piyasayı çok etkiledi

Reklam

Yozgat’ta yaz aylarında piyasayı canlandıran en önemli etken gurbetçiler. Bu yıl korona virüs nedeniyle gurbetçilerin çoğu memleketlerine gelemedi. Hem memleket hasreti yaşadılar, hem de yakınlarına hasret kaldılar. Bu durumun bir başka yansıması da piyasalara oldu.

Yozgat’ta yaz aylarında piyasayı canlandıran en önemli etken gurbetçiler. Bu yıl korona virüs nedeniyle gurbetçilerin çoğu memleketlerine gelemedi. Hem memleket hasreti yaşadılar, hem de yakınlarına hasret kaldılar. Bu durumun bir başka yansıması da piyasalara oldu. Gurbetçilerin gelmemesi nedeniyle yaz aylarında az da olsa canlanan piyasalar bu yıl durgun.

Yozgat esnafı Ali Bala gurbetçilerin korona virüs döneminde Yozgat’a gelmemesinin piyasayı çok etkilediğini söyledi. Bala, “Gurbetçiler gelse satışlarımız iyi olurdu. Pastaneler lokantalar daha iyi çalışırdı. Yine de şükrediyoruz.”dedi.

Ali Bala.

Kazım Er de “İşlerimiz yüzde 50 civarında düşüş var. Sıkıntı yaşadık. Gurbetçiler gelince piyasa canlanıyordu. Yaz sezonumuz çok yoğun geçerdi. Şimdi çok durgun bir dönem geçiriyoruz.”diye konuştu.

Ayakkabıcılık yapan Cafer Nuri İbiş de, Gurbetçilerin eğer buraya gelmesinde gerek kendileri açısından gerek geldikleri açısından sağlık açısından bir sorun oluyorsa ben gelmeyişlerini olumlu buluyorum. Benim oğlum da yut dışında yaşıyor. Piyasa ikinci kademede kalır. Önemli olan sağlık sıhhat.”dedi.

Kaynak: Yozgat Çamlık Gazetesi

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz