Yozgat’tan Fransa’ya başarı hikayesi: İnşaatta marka oldular!

Reklam

Fransa Saraykentliler Dernek Başkanı Nuri Meriç, babasının Fransa’ya turist olarak gittiğini daha sonra orada çalışmaya başladığını ve böylece kendilerinin de Fransa’daki hayatlarının başladığını söyledi.

Liseyi bitirdikten sonra Fransa’ya gittiğini anlatan iş insanı Nuri Meriç, inşaat sektörüne atıldığını kaydetti. Meriç, uzun çabalar ve bekleyişin ardından kendi şirketlerini kurduğunu söyledi.

Geçmişten bu güne sektörlerde gördükleri açıkları değerlendirdiklerini ve bu güne kadar peş peşe 9 şirket kurduklarını dile getiren Meriç, “Biz malzemelerimizi dışarıdan alıyorduk. 2012 yılında Ankara’da fabrikamızı kurduk. İskele üretiyoruz. Bu ürünleri Avrupa’ya ihraç ediyoruz. Bütün yetki sertifikalarımız var. Fransa’da iskele işi yapıyoruz. Bunların kurumunu ve sökümünü yapıyoruz. Ayrıca cephe montalama, boya ve badana işi yapıyoruz.” dedi.

85 bin Yozgatlı var Fransa’da

Daha sonra ise Fransa Saraykentliler Derneğini kurduklarını anlatan Meriç, “Bir yerlerde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 85 bin Yozgatlı var Fransa’da. Hemşerilerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. DUYKON bizim için bir çatı oldu. Kan bağımız var hepimizin. Bir çok yardımı yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz