YSK resmen açıkladı! 2. tur seçimleri için yeniden sandık başına gidilecek!

Reklam

Türkiye seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili oy sayma işlemleri tamamlanırken genel seçimlerde ikinci tura gidileceği açıklandı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri bugün netliğe kavuştu. Dün akşam saat 17.00’den itibaren yapılan oy sayımı, uzun saatler devam etti. Bu süreçte milyonlarca seçmen sonuçlara odaklandı. Türkiye milletvekili adaylarını seçerken, gözler 2. tur açıklamalarına çevrildi.

Katılım oranı yüzde 90’a yakın

Konuya ilişkin açıklama ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener’den geldi. Yener, yaptığı açıklamalarda, seçimin 2. tura kaldığını belirterek şöyle konuştu: Bu seçim sürecinde zorlu bir çalışma dönemi geçiren kurum personeline teşekkür ediyorum. İl ve ilçe seçim kurulu başkanlarına, seçim personeline ve kamu görevlilerine de teşekkür ediyoruz.

Onclick Popunder

Yurt dışı oylarının veri girişi devam ediyor

Saat 15.15 itibariyle yurt içi sandık sayısı yüzde 100 açılmış olup, katılım oranı yüzde 88,92 olarak gerçekleşmiştir. Yurt dışında ise yüzde 52,99 oranında katılım gerçekleşmiştir. Yurt dışında veri girişi devam eden 35 bin 874 oy bulunmaktadır.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Erdoğan’ın yüzde 49,51, Kılıçdaroğlu’nun yüzde 44,88, Sayın Oğan’ın 5,47’nin oy aldığı görüldü.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz