Yurt dışında yaşayıp CAF’dan her ay 2 bin 150 Euro yardım aldı!

Reklam

Frasa’da bir televizyon programında, yurtdışında yaşayıp Fransa’daki sosyal yardım parasından faydalanmalarla ilgili yaptığı araştırma, dolandırıcılıkları ortaya koydu.

Fransa’da M6 programında yayınlanan Capital programında yurt dışında oturup Fransa’dan yardım parası alanlarla ilgili yapılan araştırma dolandırıcılıkları ortaya çıkardı.

Programda, İsrail’de yaşadığı halde sekiz yıl boyunca CAF’dan yardım alan dört çocuklu bir ailenin toplam 100 bin Euro’ya yakın dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı.

Aylık 2 bin 150 Euro

Programda yer alan bilgiye göre yardımlar ve RSA ile birlikte aylık 2 bin 150 Euro yardım parası alan bu ailenin dikkat çektiği bu yüzden incelemeye alınan dosya sonrası dolandırıcılığın ortaya çıkarıldığı aktarıldı. CAF’daki bilgilere göre Marsilya’da oturan bu ailenin ne elektirik ve su gideri olduğu ne de 4 çocuğunu okula gönderdiği anlaşıldı. Yapılan incelemede ise ailenin oturduğu belirtilen dairede, annelerinin oturduğu ve kirayı da bu kişinin ödediği anlaşıldı.

2015 yılında İsrail’e taşındığı belirlenen ailenin yaptığı dolandırıcılık tespit edilerek yardımların kesildiği aktarıldı. Ancak sadece bu ailenin aldığı 14 bin Euro’yu 3 yıl içerisinde geri ödemek zorunda bırakıldığı belirtildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz