Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri

Reklam

Başörtünüzü bağlarken yüz şeklinize uygun bir yöntem izlemeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Yüz tipinizi öğrenmek ve size en uygun yöntemi bulmak istiyorsanız yazımızın devamını incelemenizde fayda var.

Yüz şekilleri kare, dikdörtgen, üçgen, oval ve yuvarlak olmak üzere 5 çeşittir. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun, yüzünüze doğru bir ifade katmak için eşarp ve şallarınızı doğru bir yöntemle bağlamalısınız.

Onclick Popunder

Oval Yüz Şekline Sahipseniz

Şal ve eşarp bağlama konusunda sınırsız sayıda seçenek deneyebilirsiniz. Oval yüz şekline sahip bayanlar bu konuda oldukça şanslı.

Üçgen Yüz Şekline Sahipseniz

Şalınızı ya da eşarbınızı bağlarken üçgen şekil verin ve çenenizin tam ortasından iğneleyin. Bu şekilde yüzünüz oval ve orantılı bir görünüme kavuşacaksınız.

Dikdörtgen Yüz Şekline Sahipseniz

Bu yüz tipine sahip bir bayansanız mutlaka bone kullanmalı ve bonenin gözükmesini sağlamalısınız. Bu şekilde uzun olan yüzünüz daralacak ve oval görünüme yaklaşacaktır. Ayrıca eşarp ve şallarınızı olabildiğince gevşek bağlamalı sımsıkı bağlanmış görünümlerden uzun durmalısınız.

Kare Yüz Şekline Sahipseniz

Sizin yapmanız gereken en önemli işlem keskin yüz hatlarınızı gizleyerek daha yumuşak bir geçiş sağlamaktır. Eşarp ve şallarınızı bağlarken çene kısmınızı sımsıkı sarmaktan uzak durarak yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahipseniz

Bu yüz tipi için en önemli kural bonenin başörtüsünden görünmemesidir. Yüzü daha tombul göstereceği için bonenizi gizlemeli ve yanaklarınızı olabildiğince örtüp alnınızı saçlarınız görünmeyecek şekilde açık bırakmalısınız.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz