Zeki açıkladı: Yusuf Paris’te Fransız kadının kolunu kırıyordu

Reklam

Fransa’nın Lille ekibinde top koşturan milli futbolcu Zeki Çelik, Süper Lig’de forma giymemesinden dolayı herkesin kendisini gurbetçi zannettiğini söyledi.

Yurt dışında yaşayan milli sporcuların ülke dışındaki hayatlarını TRT Spor’da ekrana getiren ‘Sporcu Vizesi’ programı, bu hafta Lille takımında forma giyen Zeki Çelik’in, Fransa’daki yaşamına konuk oldu.

Programın sunucusu Siyamend Kaçmaz ile birlikte Lille’den takım arkadaşı Yusuf Yazıcı’nın evine de şok baskın yapan Zeki Çelik, ortaya renkli görüntüler çıkarttı.

Herkes beni gurbetçi zannediyor

Süper Lig’de oynamadan yurt dışına transfer olduğu için gurbetçi olarak bilindiğini belirten Zeki Çelik, “Bu konu beni üzüyor açıkçası. Nereden çıktığını bilmiyorum, sanırım Süper Lig’de oynamadığım için öyle zannediyorlar. Ama ben Bursa’da doğup büyüdüm. 1’inci Lig’de oynadığım için Türkiye’de genelde beni gurbetçi zannediyorlar. Çünkü genelde insanlar Süper Lig’i takip ediyorlar” dedi.

Yusuf’un Fransızcası o zaman yoktu

Yusuf Yazıcı’nın konuk olduğu programda trenle Paris’e giderken istasyon kaçırma hikayesini izlediğini de söyleyen genç futbolcu, hikayenin devamını şöyle anlattı:

“Yusuf ile yaptığınız programı izledim. Orada anlattığı istasyon kaçırma hikayesinin devamı var. Onun devamında Yusuf, bir Fransız ablanın kolunu kırıyordu az kalsın. Metro birden hızlanınca Yusuf, biraz da benim desteğimle ablanın üzerine düştü. Ben de Yusuf’un üzerine düştüm. Ablanın bayağı bir canı acıdı… Yusuf’a kızdı hatta (gülerek). Yusuf’un Fransızcası o zaman yoktu, anlamadı ama ben anladım. Sonra Yusuf’a tercüme ettim. Bazen Yusuf ile o anı hatırlayıp gülüyoruz.”

İki tane de dil öğreniyorum

Fransa’nın Lille ekibinde forma giyen Zeki Çelik, kendisine yatırım yaptığını belirterek, “Kendime yatırım yapıyorum. Bunu bana forvet oyuncumuz Lois Remy, daha önce Chelsea’de de oynadı, şu an kendisi 32-33 yaşında. O geçen sene söyledi, “Ben geç akıllandım. 30 yaşında fark ettim. Kendine yatırım yapmalısın” dedi. Ben şimdi iki tane de dil öğreniyorum. Bu bana çok büyük katkı sağlıyor. Fransızca ve İngilizceyi iyi bir seviyeye getirdikten sonra başka diller de öğrenmek istiyorum. İki dil için de farklı öğretmenlerden ders alıyorum. Çünkü hedeflerim var. Dilleri öğrenme nedenim de başka yerlere gittiğinde insanlar ile rahat konuşabilmem. Arada başka insanlar olsun istemiyorum. İletişim çok önemli” diye konuştu.

Fransızlar tarafından takip edilen çok Türk futbolcu var

Fransız ekiplerinin Türk futbolcuları takip ettiğini sözlerine ekleyen Zeki Çelik, “Fransa’da gösterdiğim iyi performans sonrası Türkiye’ye daha çok ilgi duyulmaya başlandı. Türkiye’den futbolcu almak için daha çok cesaret göstermeye başladılar. Türk futbolcuları takip ediyorlar; bir tek Lille değil, başka Fransız takımları da soruyorlar. İsim vermeyeyim ama Fransızlar tarafından takip edilen çok Türk futbolcu var. Bana da soruyorlar. İnşallah onlar da gelir ülkemizi en iyi şekilde yurtdışında temsil ederler. Ben çok mutlu oluyorum, Yusuf burada, ben buradayım ve birlikte oynuyoruz, çok keyifli” dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz